SAUNA SPA CONCEPT

SAUNY FIŃSKIE

Sauny fińskie to doskonała rozrywka na weekend czy popołudniowy odpoczynek po ciężkim dniu. Regularne wizyty w takich pomieszczeniach mają bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Poprawiają odporność, przez co jesteśmy mniej podatni na przeziębienie, a nawet niektóre wirusy grypy.

Sauna fińska kojarzy nam się z odrębnym, niewielkim domkiem ustawionym w ogrodzie, jednak wcale nie musi tak być. Wykonujemy sauny w pomieszczeniach zaproponowanych przez klienta. Montujemy wysokiej jakości urządzenia wyróżniające się sprawnym działaniem przez bardzo długi czas. Nasi Klienci mogą liczyć nie tylko na kompleksową obsługę, ale również fachowe doradztwo. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy możliwości, jakie daje sauna fińska.

ZDROWA I BEZPIECZNA SAUNA FIŃSKA

Podczas budowy wykorzystujemy tylko oryginalne i naturalne materiały. Każde drewno, na które zdecyduje się klient jest wybierane ze szczególną uwagą. Dzięki temu wnętrze, wykończenia oraz wyposażenie spełniają wszystkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nasze sauny fińskie są bezpieczne i klimatyczne. Odpowiednio dobrane oświetlenie sprzyja relaksowi, dzięki czemu przebywanie w saunie będzie jeszcze milsze. 

Jeśli chcą Państwo mieć w swoim domu miejsce, w którym można się odprężyć i jednocześnie poprawić kondycję swojego organizmu, sauny fińskie będą doskonałym wyborem.

RODZAJE SAUN

Sauny fińskie na wymiar
SAUNA SUCHA

Cechuje się wysoką temperaturą, na poziomie ok. 100-110 stopni Celsjusza oraz niskim poziomem wilgotności 5-10%. Polewanie kamieni niewielką ilością wody sprawia, że odczuwana temperatura wydaje się wyższa. 

Sauna fińska w domu
SAUNA FIŃSKA

W tej saunie stosuje się piece z dużą ilością kamieni – kilkadziesiąt a nawet kilkaset kilogramów. Zalecana temperatura to ok. 80-90 stopni Celsjusza. Możliwe jest bardzo obfite polewanie kamieni wodą, dzięki dużej powierzchni odparowania. 

Bio sauna
BIO SAUNA

Zastosowanie pieca typu combi umożliwia włączenie sauny w dwóch trybach: sauny suchej lub sauny parowej, gdzie temperatura jest ograniczona do ok. 65 stopni Celsjusza. Dzięki parownikowi w piecu można osiągnąć wilgotność nawet 60%.