SAUNA SPA CONCEPT

ŁAŹNIA, SAUNA PAROWA

Pomimo że w Polce często określenia te są stosowane zamienne, łaźnia i sauna parowa nie są tym samym. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami? Pierwszym, co zasługuje na uwagę, jest temperatura i wilgotność powietrza. W saunie parowej wynosi ona około 65 stopni, a ilość pary w otoczeniu do 65%. Natomiast w łaźni słupek rtęci wskazuje nie więcej niż 50 kresek, a higrometr znacznie większe wilgotność w granicach 95-100%. W praktyce oznacza to, że producent saun przy budowie może stosować drewno, jednak w przypadku łaźni należy użyć materiałów odpornych na wilgoć.

Łaźnia parowa może być urządzona właściwie w dowolnym stylu. Nowoczesne materiały oraz technologie dają właściwie nieograniczone możliwości – możemy zmieniać kształt przegród, tworzyć zatoczki i łuki oraz dowolnie komponować elementy wykończeniowe. Również wybór odpowiedniego oświetlenia może sprawić, że łaźnia będzie jeszcze lepiej dopasowana do Państwa preferencji.

JAKIE KORZYŚCI DAJE łAŹNIA PAROWA?

Łaźnia parowa to doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z regularnym stresem oraz problemami z rozluźnieniem całego ciała. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza zmniejszają napięcie mięśniowe oraz pozytywnie wpływają na dotlenienie organizmu. Oprócz tego łaźnia i sauna parowa pomaga w oczyszczaniu ciała z toksyn. To także świetny sposób na zwiększenie odporności. Po wygrzaniu w kabinie ciało powinno zostać schłodzone zimnym prysznicem, co ma korzystny wpływ na zdrowie. Każdy wybrany przez Państwa element oraz profesjonalny montaż sprawią, że łaźnia lub sauna parowa będzie niepowtarzalnym i wyjątkowym miejscem.

Zapraszamy do kontaktu – po konsultacjach z Państwem, na podstawie indywidualnych ustaleń tworzymy szczegółowy projekt oraz sporządzamy wycenę łaźni lub sauny parowej.