Nowoczesne i tradycyjne
Sauny i łaźnie

Łaźnia, sauna parowa

Pomimo że w Polce często określenia te są stosowane zamienne, łaźnia i sauna parowa nie są tym samym. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami? Pierwszym, co zasługuje na uwagę jest temperatura i wilgotność powietrza. W saunie parowej wynosi ona nawet 65 stopni, a ilość pary w otoczeniu 65%. Natomiast w łaźni słupek rtęci wskazuje nie więcej niż 50 kresek, a higrometr znacznie większe wartości niż te w saunie parowej. W praktyce oznacza to, że przy budowie sauny można stosować drewno, jednak w przypadku łaźni należy użyć materiałów odpornych na wilgoć.

Łaźnia parowa może być urządzona właściwie w dowolnym stylu. Nowoczesne materiały oraz technologie dają właściwie nieograniczone możliwości – możemy zmieniać kształt przegród, tworzyć zatoczki i łuki oraz dowolnie komponować elementy wykończeniowe. Również wybór odpowiedniego oświetlenia może sprawić, że łaźnia będzie jeszcze lepiej dopasowana do Państwa preferencji.

Każdy wybrany przez Państwa element oraz profesjonalny montaż sprawią, że łaźnia lub sauna parowa będzie niepowtarzalnym i wyjątkowym miejscem.

Zapraszamy do kontaktu – po konsultacjach z Państwem, na podstawie indywidualnych ustaleń tworzymy szczegółowy projekt oraz sporządzamy wycenę łaźni lub sauny parowej.

Galeria