Nowoczesne i tradycyjne
Sauny i łaźnie

Łaźnia parowa

Łaźnia parowa to nie to samo co sauna parowa, chociaż pojęcia te w Polsce często traktowane są zamiennie. Jak bardzo różni się sauna parowa od łaźni? Najważniejszą kwestią jest temperatura. Sauna parowa osiąga do 65 stopni, podczas gdy w łaźni dochodzi do maksymalnie 50. Sprawia to, że sauna parowa różni się od łaźni konstrukcją. Łaźnie muszą być produkowane z materiałów w pełni odpornych na wilgoć, podczas gdy sauna parowa, generująca wilgotność powietrza nie większą niż 65% może być wykonana z drewna.

Łaźnia parowa udostępnia w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dzięki zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych materiałów odznaczających się najwyższą jakością, możemy dowolnie modyfikować jej kształt tworząc wszelkiego typu zatoczki, łuki itp., jak też indywidualnie dobrać kolorystykę (mozaika ceramiczna). Także oświetlenie łaźni, dzięki zastosowaniu światłowodów, może być w pełni dostosowane do indywidualnych preferencji i gustu.
Wszystko to sprawia, że zamówiona u nas przez Państwa łaźnia będzie całkowicie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Do przygotowania oferty dotyczącej łaźni parowej niezbędny jest wcześniejszy kontakt z Państwem. Na podstawie indywidualnych ustaleń opracujemy szczegółowy projekt oraz kosztorys.

Jak obliczyć potrzebną moc generatora?

wielkość łaźni (m3) x K1 x K2 = konieczna moc generatora (kW)

przy założeniach:
wentylacja: K1 = 0.75
brak wentylacji: K1 = 0.52
ściany z akrylu: K2 = 1
ściany z drewna: K2 = 1.25
ściany murowane: K2 = 1.5

Galeria