Nowoczesne i tradycyjne
Sauny i łaźnie

Kabiny, sauny Infrared

Nowoczesne kabiny termiczne infrared to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznej sauny. W przeciwieństwie do sauny fińskiej powietrze jest w nich ogrzewane w zupełnie inny sposób. Promienniki emitują promieniowanie podczerwone. Technologia ta wykorzystywana jest między innymi w szpitalnych inkubatorach do ogrzewania noworodków.

Jak działają sauny infrared?

Ogromną zaletą jest to, że tego rodzaju kabiny można stosować w każdym wnętrzu bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Do montażu sauny infrared producent zaleca aby posiadać jedynie trochę miejsca i gniazdko elektryczne. Klimat stworzony wewnątrz kabiny jest zupełnie inny niż w klasycznej saunie fińskiej. Powietrze rozgrzewa się do temperatury 40 st. Celsjusza, jednak głównym nośnikiem ciepła jest promieniowanie podczerwone. Przenika ono przez tkanki nawet na 3 cm wgłąb. W kabinie należy przebywać przynajmniej 30 minut. Sauny infrared nie stanowią żadnego zagrożenia także dla osób cierpiących na choroby serca czy nadciśnienie. Korzystanie z nich jest pomocne w łagodzeniu bólu, leczeniu różnych chorób oraz redukcji stresu.

Jakie korzyści zdrowotne płyną z używania kabin infrared?

  • Łagodzenie bólu wywołanego różnymi przyczynami.
  • Przyśpieszone leczenie: uszkodzeń tkanek miękkich, rwy kulszowej, zapalenia stawów, oparzeń, chorób przewężeń układu obwodowego, cukrzycy, żylaków, zwiększonego napięcia mięśniowego i wielu innych.
  • Rozładowywanie stresu.
  • Służy również kosmetyce i dermatologii.
  • Przyspiesza gojenie trudno gojących się ran.

Każda kabina ma atest Polskiego Zakładu Higieny, nr HK/W/0473/01/2009, co potwierdza jej bezpieczeństwo i brak szkodliwości. Sauny infrared to doskonała alternatywa dla klasycznych rozwiązań – cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób prywatnych, salonów kosmetycznych oraz ośrodków SPA.
Zapraszamy do kontaktu – nasi pracownicy chętnie pomogą w znalezieniu najlepszych dla Państwa rozwiązań.

Galeria