Nowoczesne i tradycyjne
Sauny i łaźnie

Kabiny, sauny Infrared

Nowoczesne kabiny termiczne infrared to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznej sauny. W przeciwieństwie do sauny fińskiej powietrze jest w nich ogrzewane w zupełnie inny sposób. Promienniki emitują promieniowanie podczerwone. Technologia ta wykorzystywana jest między innymi w szpitalnych inkubatorach do ogrzewania noworodków.

Jak działają sauny infrared? Ogromną zaletą jest to, że tego rodzaju kabiny można stosować w każdym wnętrzu bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Do ich montażu wystarczy trochę miejsca i gniazdko elektryczne. Klimat stworzony wewnątrz kabiny jest zupełnie inny niż w klasycznej saunie fińskiej. Powietrze rozgrzewa się do temperatury 40 st. Celsjusza, jednak głównym nośnikiem ciepła jest promieniowanie podczerwone. Przenika ono przez tkanki nawet na 3 cm wgłąb. W kabinie należy przebywać przynajmniej 30 minut. Kabiny infrared nie stanowią żadnego zagrożenia także dla osób cierpiących na choroby serca czy nadciśnienie. Korzystanie z nich jest pomocne w łagodzeniu bólu, leczeniu różnych chorób oraz redukcji stresu.

Jakie korzyści zdrowotne płyną z używania kabin infrared?

·  Łagodzenie bólu wywołanego różnymi przyczynami.
·  Przyśpieszone leczenie: uszkodzeń tkanek miękkich, rwy kulszowej, zapalenia stawów,  oparzeń, chorób przewężeń układu obwodowego, cukrzycy, żylaków, zwiększonego napięcia mięśniowego i wielu innych.
·  Rozładowywanie stresu.
·  Służy również kosmetyce i dermatologii.
·  Przyspiesza gojenie trudno gojących się ran.

Każda kabina ma atest Polskiego Zakładu Higieny, nr HK/W/0473/01/2009.

Zapraszamy do kontaktu – nasi pracownicy chętnie pomogą w znalezieniu najlepszych dla Państwa rozwiązań.

Galeria